Seminārs “Kopā pret dezinformāciju un naida runu”

 

 

 

 

 

 

 

 

14. septembrī svētku zālē pulcējās 8. un 9.klašu Jaunieši, lai piedalītos Latvijas Cilvēktiesību centra rīkotajā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītajā seminārā “Kopā pret dezinformāciju un naida runu”. Pasākuma mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par dezinformācijas un naida runas negatīvo ietekmi sabiedrībā un mazināt neiecietības izpausmes, kā arī attīstīt jauniešu kritiskās domāšanas prasmes un medijpratību.

Semināra laikā skolēni veica vairākas aktivitātes, kas palīdzēja izprast naida runas un dezinformācijas jēdzienu. Naida runas kontekstā tika diskutēts par migrācijas problēmām Latvijā un citviet Eiropā. Praktiski uzdevumi un situāciju analīze palīdzēja izprast mediju darbības principus, pievērsa uzmanību sociālo tīklu drošas lietošanas noteikumiem. Sarunas par to, kā izvairīties no dezinformācijas un naida runas turpināsies sociālo zinību stundās, jo tad semināra dalībnieki dalīsies pieredzē ar saviem klases biedriem.

Noslēgumā Latvijas Cilvēktiesību centra speciālisti Jekaterina Tumule un Aleksejs Milovs aicināja skolēnus pārbaudīt savas zināšanas un piedalīties konkursā “Atmasko dezinformāciju”.

Vairāk par konkursu lasāms:  https://izglitiba.riga.lv/lv/izglitiba?target=news_item&news_item=atkartoti-izsludina-konkursu-8-12-klasu-skoleniem-atmasko-dezinformaciju-7811