Attālināto mācību projekts “Ziemassvētki”.

Mājsēdē laimīgi sagaidīts Jaunais gads un nosvinēti Ziemassvētki. Mācības attālināti atsākušās 5.-12.klasē. Taču dizaina un tehnoloģiju, vizuālās mākslas, latviešu valodas un literatūras skolotāji svētku noskaņās kavējas, priecājoties un vērtējot skolēnu iesūtītos projekta darbus. Liels un sirsnīgs paldies visiem 5.-9. klašu skolēniem un viņu ģimenēm par brīnišķīgi paveiktiem darbiem un tik neparastām idejām! Turpināsim tikpat radoši darboties un sadarboties arī šajā semestrī!

Ieskatam – 5.c klases skolēna Kārļa Vanaga pārsteidzošais veikums.

Projekta “Ziemassvētki” mērķis bija aktualizēt latviešu tradicionālos Ziemassvētku ēdienus, svētku galda klāšanas un svinēšanas tradīcijas katrā ģimenē. Uzdevumi – pētīt, kāpēc un kā mēs svinam šos svētkus? Fotogrāfijās notverta gatavošanās un svētku galda klājums. Fotogrāfijas radoši noformētas pārtapa ļoti personīgā un sirsnīgā projekta darbā. Skolēnu veikums un ģimeņu atbalsts skolotājiem dāvā spēku un rosinošu iedvesmu attālinātā mācību procesā. Par savām izjūtām stāsta latviešu valodas un literatūras skolotāja Ieva Valaine: 1. semestra noslēgums tika aizvadīts Ziemassvētku gaidās, par ko liecināja ne tikai apkārt skanošās Ziemassvētku dziesmas un mirdzošās lampiņas, bet arī kāds neparasts starppriekšmetu darbs – projekts dizainā un tehnoloģijās, vizuālajā mākslā, latviešu valodā un literatūrā par Ziemassvētku tradīcijām. Daži skolēni darbiņus iesūtīja laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, taču lielākā daļa to darīja janvāra pirmajās nedēļās. Liels bija mūsu, pedagogu, prieks vērt šos brīnišķīgos darbus vaļā, skatīties, priecāties un brīnīties, kā šajā ne pārāk vieglajā un vienkāršajā laikā skolēni ir tikuši galā ar izaicinājumu uzburt Ziemassvētku sajūtu savā ģimenē ar tiem līdzekļiem un resursiem, kuri ir pieejami mājās (kā zinām, šobrīd veikalā nevar nopirkt jebko, ko gribas…). 

Paldies skolotājiem Lilitai Jansonei, Indrai Jērumai, Ivitai Pangai, Dacei Ruskulei, Mārim Bērzkalnam, Ievai Valainei un Dainai Blūmai par radošu sadarbību! Lai dzīve un stappriekšmetu saikne iet roku rokā nākamajos projektos!