Karjeras nedēļa 2020

Latvijā Karjeras nedēļa norisināsies laikā no 26. līdz 30.oktobrim. Šogad Karjeras nedēļas moto ir “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!”, kas aicina ieklausīties un saskatīt iespējas. Aicinājums adresēts ne tikai skolēniem, bet arī skolēnu vecākiem, karjeras konsultantiem, pedagogiem un skolas atbalsta personālam, lai veicinātu konstruktīvu dialogu un palīdzētu jauniešiem rast savu ceļu dzīvē.

Skolā Karjeras nedēļa 1.-6.klašu skolēniem notiks klātienē, savukārt 7.-12.klašu skolēni savu redzesloku karjeras attīstības jomā paplašinās attālināti. Karjeras nedēļas organizatori –  Valsts Izglītības attīstības aģentūra skolēnus un pieaugušos aicina uz pasākumiem tiešsaistē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai”.

27.oktobrī no plkst. 19:00 – 20:00 notiks interaktīva diskusija vecākiem, skolotājiem, karjeras konsultantiem. Diskusiju moderēs Edijs Bošs un tajā piedalīsies organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante no Mārupes valsts ģimnāzijas Ilze Rūtenberga un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare. Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezin, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā.

Savukārt 28.oktobrī no plkst. 10:00 – 11:00 diskutēt aicināti jaunieši. Diskusiju moderēs Magnuss Eriņš un tajā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins. Diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem par to, kur vislabāk meklēt atbalstu, kas palīdz un kas traucē nozīmīgu karjeras lēmumu pieņemšanā. Pasākuma laikā notiks video pieslēgšanās 3 dažādiem uzņēmumiem Latvijā, kur vairāku profesiju pārstāvji iepazīstinās ar savu ikdienu un atklās, kas viņiem ir palīdzējis virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, kuros no apkārtējiem cilvēkiem ir bijis vērtīgi ieklausīties.

Skolā par radošās rakstīšanas prasmes nozīmi un pielietojumu dažādās profesijās 4.klašu skolēni diskutēs ar bērnu detektīvu un citu grāmatu autori Luīzi Pastori. 5.klašu skolēni tiksies ar starpdisciplināri strādājošu mākslinieci, tēlnieci Gundegu Eveloni un multimākslinieci Viku Ekstu. Vizuālās mākslas stundās jaunāko klašu skolēni veidos savu profesionālās nākotnes pašportretu, klases stundās – iepazīs profesiju dažādību un apzinās prasmes mērķu izvirzīšanā. Savukārt sev interesējoša mācību priekšmeta nozīmi dažādās profesijās atklās 6.klašu skolēni.

Attālināti skolēni atklās profesiju pasauli un attīs karjeras izaugsmei nepieciešamas prasmes, veicot uzdevumus mācību stundās. Tā, 7.klases skolēni Karjeras nedēļā gatavosies darba intervijas simulācijai teātra mākslas stundā. Vidusskolēni pētīs nākotnes profesiju un veidos vizuālo materiālu, lai uzrunātu vienaudžus un palīdzētu ikvienam ieraudzīt karjeras iespēju daudzveidībā savu ceļu.

Sagatavoja: A.Zariņa

pedagogs karjeras konsultants