Ciemos pie Ziedoņa

 

 

 

 

Saulainā septembra rītā 9.b klases skolēni kopā ar audzinātāju Ievu un skolas bibliotekāri Andu devās piedzīvojumā uz Murjāņiem. Iepriekšējā mācību gadā literatūras stundās, runājot par dzejnieku Imantu Ziedoni, skolotāja minēja, ka viņš pats ir projektējis vasarnīcu, šobrīd tur ir iekārtots muzejs netradicionālā veidā un noteikti ir vērts turp doties un piedzīvot “ziedonisko” noskaņu. Taču neviens pat nenojauta, ko tas patiesībā nozīmē… Par to, ka piedzīvojums tiešām izdevās, liecina skolēnu rakstītās pārdomas, kurās varam ieskatīties.

  • Man ļoti patika šī mācību ekskursija, it īpaši Ziedoņa “ofiss”, kur tapa viņa darbi. Mani pārsteidza Lojas upītes krasts, kurp devāmies aizvērtām acīm. Tā šķita ļoti piemērota vieta pārrunām par dzīvi. Mēs tiešām jutāmies brīvi, varējām apskatīt un arī aptaustīt visas lietas, kas mājā bija atrodamas.
  • Man patika un bija pārsteigums, ka tikko pēc ierašanās Murjāņos mūs pacienāja ar tēju un cepumiem. Biju pārsteigta arī par to, ka visur varējām iet paši un droši aiztikt. Tiešām bija sajūta, ka esam nevis muzejā, bet ciemos pie Ziedoņa. Viss bija daudz labāk, nekā es biju iztēlojusies!
  • Ļoti patika skaistā daba. Uz vasarnīcu no šosejas mēs gājām kājām, un tas bija ļoti labi – skaistie skati nomierināja un iepriecināja. Ejot uz Ziedoņa vasaras māju, sajutos tā, it kā no skaļās ikdienas ieeju mierā un klusumā. Kad gājām, skatījos apkārt un nodomāju – tagad ir pilnīgi skaidrs, kāpēc Ziedonis vasaras pavadīja tieši šeit. Noteikti gribu tur aizbraukt vēlreiz.
  • Es biju pārsteigta par vasarnīcas lielumu – lai gan no ārpuses tā nešķiet nemaz tik liela, atklājās, ka tajā ir septiņas istabas!

 

Paldies muzeja darbiniecēm par aizrautīgo stāstījumu un neparastajiem uzdevumiem, kas ļāva visiem iesaistīties un neviens nepalika malā! Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju piedzīvot Ziedoni ne tikai mācību grāmatā, dzejoļu krājumos vai epifānijās, bet būt ciemos vietā, kur viņš ir pavadījis tik daudz laika!