“Dvēseļu putenī” kopā ar klasi

Atšķirīgas izjūtas no līdzšinējās vēstures izziņas un kino pieredzes piedzīvoja 8.b klases skolēni, kad kopā ar klases audzinātāju Ievu Valaini apmeklēja kinoseansu arhitektoniski krāšņajā kinoteātrī “Splendid Palace”. Latviešu vēsturiskās kara drāmas “Dvēseļu putenis” apmeklējums notika pēc skolēnu ierosmes programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Atziņas pēc filmas noskatīšanās ir tikpat daudzveidīgas kā paši jaunieši, taču, šķiet, ka kinomākslas, vides un pagātnes elpas skarts ir ikviens.

Foto: I.Valaine

Ieskats skolēnu rakstītajā:

Šī filma bija smaga, bet interesanta. Tā īsti nebija manā gaumē, jo šaušanas ainas manī ieviesa bailes. Es nenožēloju, ka aizgāju uz šo filmu, jo vienreiz arī ir jāredz smaga filma tāpēc, ka tā atspoguļo realitāti.

Ļoti patika, ka kino “Splendid Palace” nepārdod popkornu un citus našķus, tādējādi neviens netraucēja skatīšanos. Nekad iepriekš neesmu bijusi šajā kinoteātrī. Manuprāt, šajā vietā īsti nav vietas klasēm ar jauniešiem, jo viņi ir nenopietni. Uz šādu vietu visi nāk sapucējušies un ar pieklājīgu uzvedību.

Emīlija

 

Manuprāt, filma bija ļoti interesanta un atšķīrās no tām, kuras esmu redzējusi. Es jutos diezgan slikti, skatoties cīņas un dzirdot šāvienus, jo man ir bail tādām lietām. Šī filma ir ļoti smaga, bet es priecājos, ka tā beidzās ar pozitīvu noskaņu.

Sandija

 

Man šī filma ļoti patika, jo tajā piedalījās divi mani mīļākie aktieri: Jēkabs Reinis un Ieva Florence. Manuprāt, šī filma nav tikai skumja, dažviet arī smieklīga. Protams, bija brīži, kad gribējās aizvērt acis, lai neredzētu briesmīgas ainas. Man šķiet, ka šī ir viena no labākajām latviešu filmām.

Kinoteātris, kurā mēs bijām, man ļoti patika, jo neviens neko neēda skatīšanās laikā.

Sabīne

 

Šī filma man ļoti patika un lika smieties, nevis raudāt. Iespējams, tā neliktos tik jautra un smieklīga bez Miķelsona (aktieris Jēkabs Reinis), jo tad, kad viņš runāja, viņš to darīja ar prieku un skaļi, lai visi dzird.

Pirms gāju uz filmu, citi man teica, ka ir raudājuši, bet es īsti neizprotu, kāpēc. Tā taču tajos laikos notika un tur nevarēja neko darīt. Es lepojos, ka agrāk visa tauta apvienojās un gāja karā cīnīties.

Justīne

 

Šī ir ļoti laba filma, brīžiem pat lika pasmieties, bet brīžiem bailes sita augstu vilni. Manuprāt, šai filmai izvēlēti ļoti labi aktieri. Tā ir domāta, manuprāt, jauniešiem, sākot no 14 gadu vecuma, jo jaunāki nesaprastu, par ko ir stāsts. Filma ir smaga, bet man ļoti patika ieskatīties Latvijas vēsturē. Agrāk latvieši bija saliedēti, par ko es priecājos. Viņi ziedoja savu dzīvību, lai Latvija būtu brīva.

Amanda

 

Vieta, kur skatījāmies filmu, bija ļoti laba. Arī filma man patika, varēja daudz ko jaunu uzzināt par Latvijas vēsturi. Es teiktu, ka šī filma ir labākā, kādu jebkad latvieši ir veidojuši.

Valters

 

“Dvēseļu putenis” bija viena no labākajām filmām, kuru biju redzējis. Manuprāt, šī ir arī labākā latviešu veidotā filma. Specefekti bija ļoti labi, arī stāsts bija labs un aizraujošs, turklāt vēsturiski precīzs.

Rihards

 

Pēc šīs filmas noskatīšanās manī parādījās lielāka interese par vēsturi, konkrētāk, par karu un strēlniekiem. Filma kopumā man patika, dažbrīd pat likās līdzīga komēdijai.

Man patika kinozāle, it īpaši tas, ka mēs sēdējām balkonā.

Pati filma ir ļoti veiksmīgi uzņemta, un es gribētu, lai ir vairāk tik kvalitatīvu filmu.

Daniels

 

Filma “Dvēseļu putenis” bija lieliska filma ar labu stāstu, mūziku, vēstures atspoguļojumu un kopējo noskaņu. Filmā bija gan smieklīgi, gan bēdīgi brīži. Es esmu pateicīgs “Latvijas skolas somai” par iespēju šo filmu noskatīties bez maksas.

Artūrs

 

Paldies jauniešiem, ka izteica vēlēšanos doties šajā nebūt ne izklaidējošajā kino piedzīvojumā! Programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Anda Zariņa priecājas par šo skolēnu iniciatīvu un gaida ierosmes nākamajam semestrim, kad “Latvijas skolas soma” turpinās dāvāt iespēju ikvienam skolēnam iepazīt stilistiski un žanriski daudzveidīgos Latvijas kultūras notikumus.

 

Sagatavoja:

Ieva Valaine un Anda Zariņa