Projekts “Rīdzinieks iedvesmas grāmata” noslēdzies

Ar “Rīdzinieks iedvesmas grāmatas 2019” izdevumu noslēdzies Rīgas 85.vidusskolas Sabiedrības integrācijas projekts. Skola to īstenoja sadarbībā ar Rīgas Klasisko ģimnāziju un Rīgas Lietuviešu vidusskolu. Kopīgi veidotajā iedvesmas grāmatā vai personalizētajā 2019.gada plānotājā vieta atvēlēta projekta dalībnieku pārdomām, kas radušās apmeklējot dažādus kultūras pasākumus 2018.gadā.

Projekta mērķis bija ar kultūras palīdzību sekmēt skolēnu izpratni par procesiem sabiedrībā, lai veicinātu iecietību un novērstu jebkādu diskrimināciju. Pārdomām par šodienas sociālpolitiskajām aktulitātēm skolēnus mudināja 20.gadsimta vēsturiskā pieredze. Projekta laikā jaunieši apmeklēja Žaņa Lipkes memoriālu, noskatījās izrādi “Svina garša” Latvijas Nacionālajā teātrī, “Meitenei kafejnīcā” M.Čehova Krievu teātrī, O.Vācieša dzejas izrādi “Kas par traku, tas par traku!” kultūras telpā “3 Māsas” un izrādi “Cerību ezers” Rīgas Jaunajā teātrī. Skolās tika rīkoti diskusiju klubi, kuros jaunieši no latviešu un mazākumtautību skolām dalījās pārdomās par redzēto. Noslēguma radošajā darbnīcā – domnīcā jaunieši stāstīja par līdzcilvēkiem, kuri iedvesmo. Skolēnu atziņas un atskats uz projekta laikā paveikto apkpots “Rīdzinieka iedvesmas grāmatā 2019”. Izdevuma tirāža ir neliela, to kā dāvanu saņems projekta dalībnieki un sadarbības partneri.

Rīgas 85.vidusskolas sabiedrības integrācijas projekts tika finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Sagatavoja:

Anda Zariņa

Projekta koordinatore