Rīgas 85. vidusskolā atzīmē Olimpisko dienu

21. septembrī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētajā pasākumā “Olimpiskā diena 2018”  650 vietās visā Latvijā pulcēja rekordlielu skaitu – vairāk nekā 145 000 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām.

Pateicoties mūsu skolas enerģiskajiem sporta skolotājiem Bruno Kārlim un Jānim Melngailim arī Rīgas 85. vidusskolā rīts sākās ar Olimpisko vingrošanu, kuras mērķis bija 1.- 10. klašu skolēnus pamodināt no rutīnas un sagatavot  turpmākās dienas aktivitātēm, kur muzikālā aerobikas vingrinājumu veidā, atgādināja par rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Patīkams pārsteigums bija  Latvijas Universitātes karsējmeiteņu un basketbola komandas piedalīšanās. Lielajā ekrānā vērojot paraugdemonstrējumus  un baudot dzīvinošo mūziku, skolēniem plecs pie pleca bija iespēja ar viņiem baudīt vingrošanas dzīvinošo spēku.

Zināšanai:

  • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Latvijas Olimpiskā komiteja aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un godīgas spēles principiem.

Informāciju ievietoja Kaspars Bikše