Jauniešu iniciatīvas projekts “Ziedi Latvijai”

Rīgas pilsētas pašvaldība ir piešķīrusi līdzekļus skolas teritorijas apzaļumošanas projektam “Ziedi Latvijai”. Projekts iecerēts Latvijas simtgades zīmē. Tā mērķis ir iesaistīt skolēnus, skolotājus un vecākus, lai veidotu dekoratīvos stādījumus pie skolas centrālās ieejas un gūtu prieku par kopīgi paveikto. Plānots atjaunot zālāju un krūmu joslu, kā arī iekopt ziemciešu un graudzāļu stādījumus. Mauriņa zāliena sējumu atjaunošana, dekoratīvo krūmu joslas stādījumu un krāšņumdārza izveide plānota pavasarī, lai augi varētu priecēt skolēnus un rīdziniekus uzsākot jauno mācību gadu.

Teritorijas apzaļumošanas projekts veidots iedvesmojoties no pļavu ainavas un Latvijas karoga krāsām. Projekta veidotāji cer, ka košumdārzā plānotie baltu un sārtziedu eihināciju stādījumi uz graudzāļu fona pilsētas urbānajā ainavā ienesīs krāsu prieku un Latvijas lauku videi raksturīgu vieglumu. Savukārt košumkrūmu Cornus Alba Sibirica dzīvžogs vasarā radīs balti pelēcīgas dūmakas noskaņu, bet ziemā veidos kvēlojoši sārtu joslu, kas īpaši izcelsies uz baltās sniega segas.

Skolēni un viņu ģimenes aicinātas piedalīties teritorijas apzaļumošanas talkā š.g. 21.aprīlī. Šobrīd notiek darbu plānošana, tādēļ sīkāka informācija par talku skolas interneta vietnē būs pieejama no 16.aprīļa.

Informāciju sagatavoja
Anda Zariņa
e-pasts: zarinanda@gmail.com