Pašu radīta Dziesmu svētku nozīmīte

Projektu nedēļā, gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, skolēni ne tikai piedalījās mēģinājumos, bet arī pētīja dziesmu un deju svētku tradīcijas, vēsturi un piemiņas zīmes. 6.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Mārī Bērzkalnu veidoja katrs savu Dziesmu svētku nozīmīti, no idejas skices līdz tās realizācijai materiālā.

Projekts ilga visu nedēļu. Sākumā skolēni meklēja Skolēnu dziesmu un deju svētkiem atbilstošus simbolus, tad zīmēja skices un meklēja materiālus. Tikai nedēļas vidū viss bija sagatavots, lai izgatavotu savu piespraudi kokā. Piektdien notika darbu prezentācija klasē, kas skolēni analizēja darba procesu un kopā ar klases biedriem vērtēja veikumu. Darbi bija dažādi, viens iedvesmu bija smēlies Vispārējo latviešu dziesmu svētku simbolos, savukārt citi izmantoja latviešu etnogrāfiskās zīmes vai Latvijas valsts simboliku.

Piemēram, Ēriks Zariņš savā prezentācijas esejā raksta: “Es šajā nozīmītē mēģināju uzzīmēt latviešu zīmes un Latvijas karogu. Šis ir zīmēts par godu Latvijas Dziesmu un deju svētkiem 2020. Savā nozīmītē es centos uzzīmēt un parādīt, cik ļoti latviešu zīmes un Latvijas karogs ir saistīts ar Dziesmu un deju svētkiem. Šie svētki ir oficiāli svētki Latvijā. Līdz ar to, tie ir pilnībā saistīti ar latviešu zīmēm un karogu. Šajā nozīmītē var aplūkot dažādas latviešu zīmes – Māras zīmi, Zalkša zīmi un citas zīmes”.

Sagatavoja: Anda Zariņa