Latvijas vēsture sākumskolā

Pateicoties Latvijas valsts iniciatīvai “Latvijas skolas soma” 4.b un 4.c klases skolēni piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Mana Latvija”. Nodarbība Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā palīdzēja skolēniem labāk izprast laikmetu, kad tika proklamēta Latvijas Republika un Neatkarības karā aizstāvēta tās tiesības pastāvēt. Pēc nodarbības skolēni atbildēja uz vairākiem jautājumiem muzeja darbinieku sagatavotajā darba lapā.

Skolēnu atbildes uz jautājumiem darba lapā patīkami pārsteidza. Skolēni ne tikai bija parādīja izpratni par kara traģismu un atpazina valsts augstākos apbalvojumus, bet arī atcerējās studentes Elzas Žiglevicas skumjo stāstu. Bērnos pārdomas raisīja jaunās sieviete, kas nebaidoties no apšaudes, bija turpinājusi pienest tēju Latvijas armijas karavīriem, guvusi smagus ievainojumus un gājusi bojā. Elza Žiglevica ir viena no trim sievietēm, kas pēc nāves apbalvota ar I šķiras Lāčplēša kara ordeni.

4.c klase ar klases audzinātāju Ivitu Pangu pēc nodarbības apskatīja muzeja patstāvīgo ekspozīciju. Radās iespaids, ka muzeja apmeklējums un nodarbība par Latvijas valsts dibināšanas vēsturi, vairākiem skolēniem ļāva rast atbildi uz Latvijas simtgades svinību laikā dzimušiem jautājumiem vēl pirms vēstures kā atsevišķa mācību priekšmeta apguves 6.klasē.

Sagatavoja:

A.Zariņa