Darba burtnīcas lasītpriekam

Skolas bibliotēka ir saņēmusi darba burtnīcas pirmo un otro klašu skolēniem projektā “Mūsu mazā bibliotēkā”. Projektu Latvijā īsteno izdevniecība “Liels un mazs” ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” līdzfinansējumu. Lasot dažādu autoru grāmatas un izpildot uzdevumus, bērniem būs iespēja gūt interesantu lasīšanas pieredzi un pretendēt uz organizatoru sarūpētajām balvām.

Kopš septembra skolas bibliotēka piedalās izdevniecības “Liels un mazs” lasītveicināšanas projektā “Mūsu mazā bibliotēka”, kas adresēts 4 – 8 gadus veciem bērniem. “Mūsu mazās bibliotēkas” mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un grāmatu ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm. Projekts ilgs līdz 2019. gada maijam.

Mūsu skolā kopš projekta pirmajām dienām aktīvi darbojas 1.b klase. Par to liecina uz klases sienas izveidotais papīra vilcieniņš ar vairāk nekā 58 vagoniem. Par katru izlasīto grāmatu skolēns pievieno vilciena sastāvam vēl vienu vagonu.

Aktīva uzdevumu pildīšana darba burtnīcās sāksies pēc Jaunā gada. Plānots, ka veiksmīgākos skolēnu darbus – tematiskos zīmējumus, receptes, mīklas, albumus, plakātus un grāmatiņas, – nosūtīsim izdevniecībai “Liels un mazs”. Projekta organizatori sola, ka klase vai bibliotēka, kas darbosies īpaši rūpīgi un radoši, saņems balvas, vai to apciemos kāds no izlasīto grāmatu autoriem.

Vairāk par projektu http://www.lielsmazs.lv/index.php/lv/gramatas/musu_maza_biblioteka/