Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina visus 6.-8. klašu skolēnus būt mobiliem un piedalīties konkursā „Gribu būt mobils”

Arī 2018./2019. mācību gadā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina visus 6.-8. klašu skolēnus būt mobiliem un piedalīties konkursā „Gribu būt mobils”.
Aizpildiet pieteikumu anketu mājas lapā www.berniem.csdd.lv un, sākot ar 2018.gada 01. oktobri, esiet aktīvi un mobili!

Konkursa mērķis ir aktualizēt satiksmes drošības jautājumu apguvi jauniešu vidū un domāt par personīgās drošības garantēšanas iespējām ceļu satiksmē velosipēda un mopēda vadītājiem.
Bērniem un jauniešiem, kā satiksmes dalībniekiem, ļoti nepieciešamas zināšanas ceļu satiksmes noteikumos un praktiski jāmāk pārvarēt dažādas grūtības pakāpes šķēršļus. Katra diena uz ceļa ir zināšanu un prasmju pārbaude. Bet interesantas un saistošas sacensības ir viens no veidiem, kā motivēt skolēnus apgūt ceļu satiksmes drošības jautājumus, lai izkoptu sevī nepieciešamās iemaņas ceļu satiksmei.

Ceļu satiksmes negadījumos 2018.gadā jau ievainoti 320 bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem (2017. – 314), no tiem 7 zaudējuši dzīvību (2017.gadā – 3). Aplūkojot statistiku pēc satiksmes dalībnieka statusa, tad jāsecina, ka pastiprināta uzmanība jāpievērš mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku izglītībai un apziņas veidošanai (gājēji, velosipēdisti un mopēdisti) un pasažieriem vieglajos transportlīdzekļos.

Tāpēc ir jāturpina sistemātisks satiksmes drošības informatīvais un izglītojošais darbs, lai maksimāli samazinātu bērnu un jauniešu apdraudējumu ceļu satiksmē, lai iegūtās zināšanas viņiem palīdzētu uz ceļa pieņemt pareizus un izsvērtus lēmumus.

Neklātienes kārtas testu varēs sākt pildīt no 2018.gada 15. oktobra.

Vēlam visiem drošu ceļu, spēku un izturību apgūstot zināšanas!

Konkursu „Gribu būt mobils” īsteno CSDD un tas tiek finansēts no OCTA līdzekļiem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.